Bowling KAREL - Praha 8


ABL -Česká amatérská bowlingová liga –
 

ABL liga

Pozvánka na ABL!

ABL (amatérská bowlingová liga) je pravidelnou (2 x ročně – jaro + podzim) sérií bowlingových turnajů pro amatérské sportovce, příležitostné a rekreační hráče bowlingu, kteří v sobě najdou sportovního ducha a budou chtít změřit své bowlingové schopnosti a síly s ostatními, kteří stejně tak „propadli“ tomuto zajímavému sportu.

Systém soutěže – pravidla

·        Zápasy jsou hrány podle mezinárodně platných pravidel bowlingu a na drahách, které odpovídají soutěžním předpisům pro mistrovské soutěže ( ouze tedy s bezlankovými stavěči ).

·        Každé družstvo nastupuje k zápasu s třemi hráči, na soupisce může být uvedeno až hráčů osm (možnost libovolného střídání po odehrání každé jednotlivé hry).

·        Jedná se o ligu amatérských a rekreačních hráčů a tak není možné na soupisku zapsat hráče, který je držitelem extraligové a u mužů také celorepublikové prvoligové závodní licence ČBA (výjimkou je možnost hry v 1. lize ABL). Poměr mužů a žen v týmech není nijak omezen. Aktuální výjimky k účasti hráčů z ČBA najdete v propozicích vydaných k danému ročníku ABL.

·        Účastník pojmenuje tým, pod jehož názvem bude v celém turnaji vystupovat. Za každou jednotlivou firmu či skupinu hráčů je možné přihlásit libovolný počet týmů. V případě více družstvech se stejným názvem budou družstva označena pořadovým písmenem „A“, „B“ atd.

·        V hracím prostoru je zakázáno kouřit (prostory pro kouření vymezí rozhodčí hracího dne).

·        Hráč nesmí během jedné půlsezóny startovat v jiném týmu, než v jakém se zaregistroval.

Termíny konání

·        V každém jednotlivém ročníku ABL se konají dvě kola (jarní a podzimní), každé toto kolo je samostatnou soutěží a zná svého vítěze – mistra Bowlingové ligy ABL včetně finančních prémií.

·        Jarní část ABL se koná od ledna do června a podzimní část od září do prosince.

·        Termíny konání kvalifikačních kol jsou stanoveny propozicemi, které účastníci najdou na oficiálním webu soutěže www.ablweb.cz ihned po uzávěrce přihlášek.

·        Veškerá kvalifikační kola se konají většinou ve všední den (pondělí – čtvrtek) a vždy v podvečer.

Startovné

·        1500kč zápis týmu jaro/podzim

·        800kč startovací den/tým

Ceny

·        1. místo týmu za podzim/jaro 1500kč.

·        Nejvyšší nához žena, nejvyšší nához muž – dárkové ceny, poukazy a další zajímavé ceny.

·        Plaketa ALB.

Mále-li zájem účastnit se ABL ligy na bowlingu u Karla v Dolních Chabrech, napište na email: info@bowlingkarel.cz do 14. února 2018.

 

Poté Vás budeme kontaktovat s potřebnými údaji na registraci.

 

Těšíme se!


18. ročník 

18. ročník je v přípravě a odstartuje na jaře 2017.
Bližší info na najdete na stránkách ABL webu nebo u nás na webu bowlingu KAREL.
kontakt na pořadatele je petr@bowlingkarel.cz

17. ročník 

I v Dolních Chabrech se podařilo zdárně ukončit jarní sezónu ABL. Se 4 bodovým náskokem se stali králi Zelenáči. Druhá příčka patří týmu Spiders a třetí skončili Spliters. Nejlepším jednotlivcem skupiny byl vyhlášen Aleš Starý s průměrem 170,62 bodů.


Je čím mazat, máme na to chaberské červené ferrari na dráhy 🙂

Na bowlingu KAREL používáme kombinovány mazací a čistí stroj značky QubicaAMF HVO Express.  

QubicaAMF EXPRESS

QubicaAMF EXPRESS


Mazací graf pro ABL.


mazací graf pro bowling